Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
Ankara da Efsane Malatya sporlular Derneği kuruldu
21 Temmuz 2020 Gündem 63593

Ankara da Efsane Malatya sporlular Derneği kuruldu

Malatya spor eski futbolcularından Yusuf Gül’ün başkanlığında dernek statüsü alan Efsane Malatya sporlular Derneği

Malatya spor eski futbolcularından Yusuf Gül’ün başkanlığında dernek statüsü alan Efsane Malatya sporlular Derneği, kuruluş sürecini tamamladı. Futbol, siyaset, iş dünyası ve medya dünyasından birçok ismin kurucu üye listesinde bulunduğu derneğin faaliyetlerine başladığı belirtildi.

      Efsane Malatya sporlular kurucu yönetim kurulu listesinde Yusuf Gül, Fuat Akyüz, M.Akif Üstündağ, Battal Yıldız, Oktay Çevik, Zafer Güler, Sefa Tatlıcı, İhsan Akdağ, Vedat Gülen, Bayram Güner, İhsan Akdağ, Gazi Levent Kurtoğlu, Sinan Alkış, Recep Solmaz, Aziz Yiğit, Atilla Kantarcı, Mehmet Türel, Hayati Palancı, Vedat Erdoğan, Deniz Şanlı, Kemal Deniz, Nihat Balan, Fatih Avcı, Özkan Akbulut, Feyyaz Bursalı, Hasan Adak, Tümer Uzan, Eren Talu, Mahmut Cücemen, Talat Şavata, Hayati Güler, Yusuf Mor, Mehmet Aydın, Yücel Kazancıoğlu, Miraç Akdoğan, Cemal Akın, Doğan Demir, Fuat Kutsal, Mustafa Taşar, Mehmet Gültekin, Nusret Öncü, Akif Çelik, Vahap Güner, Ömer Dağdelen, İbrahim Göçmen, İdris Payza, Teoman Mutlu, Ali Cengiz, İsmet Yiğit, Hasan Duran, Celal Karadağ, Kadir Şahin, Nurhan Taştepe, Hamit Tekgül, Kahraman Derinpınar, A.Erol Kurhan, Sedat Boğaz, Osman Gökhan, Onur Yıldız, Dilaver Gür, Mustafa Ceviz, Mahmut Tüzün, Mustafa Yurttaş, Süleyman İyigün, Bekir Bilgili, Yalçın Aker, Fuat Kılınç, Murat Hekimoğlu, Nadide Mecit, Seydihan Çamur, Azmican Altunsuyu, Adil Kınık, Özer Özer, Erol Erdoğan, Erdal Öztürk, Mikail Ökke, Hüseyin Erduran, Hüseyin Çılgın, Ümit Çoşkun, Tuncay Selçuk, Selahattin Yapa, Bülent Kapkıner, İhsan Esen, Hasan Kartal, Ercan Sarıoğlu, Mehmet Taşkın, Yılmaz Yaşar, Bektaş Karaduman ve Şinasi Kazancıoğlu bulunuyor.

         Malatya spor’da yöneticilik yapmış, formasını giymiş, yöneticilik yapmış, bürokraside önemli yerlere gelmiş ve Malatya medyasında yöneticilik ve yazarlık yapmış isimlerden oluşan dernek, geçmişi yaşatmak, Malatya futbolu ve sorunları ile ilgilenerek, vizyonu ile Malatya’ya faydalı olmayı hedefliyor.

      Kurucu başkan Yusuf Gül yaptığı açıklamada amaçlarının Malatya için eksiklilere ve tespit edilen yanlışlara parmak basmak ve Malatya’da sporun bütünleştirici yönünü ön plana çıkartmak olduğunu söyledi. “Tamamen siyaset üstü” Malatya sevdalılarını aynı çatı altından topladıklarını belirten Gül, “Tamamen siyaset üstü olan ve her türlü görüş ve fikirde olan Malatya sevdalılarını aynı çatı altında toplamak en önemli gayemizdir.

         Önümüzdeki süreçte ilk olağan genel kurulumuz yaptıktan sonra daha geniş açıklama ile Malatya sevdalılarına detaylı bilgi verilecektir.

Yukarda ismi yazılı olan Malatyalı değerlerimizle Malatya için neleri yapacağımızın amacı ve gayesi ile faydalı işler yapacağımız kanaatindeyiz. İnşallah derneğimiz üyelerimizin büyük gayretleri ile bir ilki başaracaktır” diye konuştu.

Top