Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
FIRAT EDAŞ, MALATYA’DA YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR
18 Ağustos 2021 Teknoloji 2158

FIRAT EDAŞ, MALATYA’DA YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

 

              Fırat EDAŞ, kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti sunma amacıyla, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesindeki Kuyulu mahallesi için yaklaşık 900 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdi. Şirket, bu kapsamda Malatya’nın pek çok noktasındaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

            Fırat EDAŞ, kesintisiz enerji arzı parolasıyla Malatya’nın birçok noktasında yatırımlarına devam ediyor. Sürdürülebilir ve kaliteli enerji hizmeti noktasında Malatya’da çalışmalarını hızlandıran Fırat EDAŞ, il genelinde yatırım programı kapsamında planladığı çalışmaları tamamlamaya devam ediyor. 

             Programına aldığı Malatya’nın Yeşilyurt ilçesindeki Kuyulu mahallesinde 12.3 kilometrelik AG+OG havai hat, 285 direk ve 2 adet 100 KVA gücünde yeni trafo ile yaklaşık 900 bin TL’lik yatırım gerçekleştiren Fırat EDAŞ, bölgeye alternatif besleme hattı tesisi sağlamanın yanı sıra, bölgeyi besleyen dağıtım trafolarının yenileme çalışmalarını da gerçekleştirerek enerji arzını sağladı.

             7/24 çalışan ekipleri ile kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sağlamayı hedefleyen Fırat EDAŞ, müşterilerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarını artırarak devam ettireceğini ifade etti.

Top