Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
“Türkiye de basın akvaryumda ki balık kadar özgür”
15 Ocak 2021 Gündem 3281

“Türkiye de basın akvaryumda ki balık kadar özgür”

İYİ Parti Battalgazi ilçe başkanından ÇGD ziyareti

 

 

                İyi parti Battalgazi ilçe başkanı Nurettin Bükte ve yönetim kurulu üyeleri ile 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla Malatya çağdaş gazeteciler derneğini  (ÇGD )ziyaret etmiştir.

                Malatya çağdaş gazeteciler  (ÇGD ) derneği başkanı İbrahim Göçmen ve yönetim Kurulu tarafında karşılanılan Başkan Bükte “ Öncelikle 10 ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum. Türkiye de ne yazık ki basın özgürlüğü istenilen düzeyde değildir.

              Buna rağmen gece gündüz demeden yağmur yaş demeden çalışan habercilik yapan bütün gazeteci arkadaşlarımın gününü kutluyorum. Hepinize herkese tüm basın mensuplarına kolaylıklar diliyorum.

                 İYİ parti iktidarında basının koşulsuz özgür olacak gazeteciler düşünen insanlar söylediği ve yazdığı yazıdan dolayı sorgulanmayacak hapislere atılmayacak. İyi parti ülkede demokrasinin sözde değil özde olması için hep mücadele vermiştir vermeye devam edecektir.

                Genel başkanımız Meral Akşener halkın refahını sosyal ve ekonomik sorunlarını çözmek ülkenin kalkınmasını sağlamak için gece gündüz demeden saha da alanda çalışmaktadır. Bizlerde yerel yöneticiler olarak her zaman genel başkanımızın direktifleri ve ön görüleri çerçevesinde çalışmalarımıza devam ediyoruz “ dedi

              Başkanın konuşmalarından sonra konuşan ÇGD Malatya şube başkanı İbrahim Göçmen “ öncelikle 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla bizler hatırlayan ve ziyaret eden İyi Parti Battalgazi ilçe başkanı Nurettin Bükte beye ve yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum hoş geldiniz diyorum.

                 10 Ocak gazeteciler için asıl olarak sade bir gün değildir asıl olarak haklarını almak hukuksuzluğa son vermek için yapılan mücadele günüdür. O zaman suskun kalınmayıp mücadele edilmese idi bu gün zaten yok olmaya yüz tutan haksızlık anti demokratik uygulamalar yıllardır daha ağır bir şekilde uygulanır ve daha çok bedeller öderdik.

                 Türkiye de basın 4. Güç olduğu söylenir ancak bu gün iktidar medyası bu şekilde yaşarken ne yazık ki muhalif gazeteciler Akvaryumda ki balık kadar özgür ve hareket kabiliyeti ile hareket etmekte edebilmektedir.

                Bütün bunlara rağmen bu güzelim ülke bizim ülkemiz her ne kadar yanlış ellerde yönetiliyor olsa da biz ülkemize sahip çıkacağız halkımızın haber alma özgürlüğünü sağlayacak zor şartlarda da olsa bu görevi yapıyoruz yapacağız.” Dedi

Konuşmalardan sonra İYİ parti Battalgazi ilçe başkanı Nurettin Bükte ÇGD Malatya şube başkanı İbrahim göçmene plaket verdi.

Top