Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
Ağbaba “Takımımızın yanındayız” diyenler, neredesiniz?
22 Aralık 2021 Spor 3331

Ağbaba “Takımımızın yanındayız” diyenler, neredesiniz?

 

 

        CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Yeni Malatya spor’un içerisinde bulunduğu durumla ilgili “Önce kulübü arka bahçeleri yaptılar, sonra siyasete alet ettiler, şimdide çırpınışını izliyorlar” dedi. Ağbaba, “Ligin dibine demir atan takımın yönetim kadroları şapkayı önüne alıp düşünmelidir” ifadelerini kullandı.

 

TEKNİK DİREKTÖR BİLE KRİZİN BAŞLADIĞINI İTİRAF EDİYOR

 

          Süper Lig’de 6 haftadır galip gelemeyen Yeni Malatya spor’un Çaykur Rizespor maçında aldığı 1-0’lık mağlubiyet bardağı taşıran damla oldu.

           Teknik Direktör Marius Minel Sumidica’nın maçın ardından yaptığı “Malatya için çok büyük kriz başladı” ifadeleri takımın içinde bulunduğu durumun özeti olarak değerlendiriliyor. Bugüne kadar kentin ortak değeri Malatya spor’a yönelik sürekli yapıcı eleştirilerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba hem yönetimin hem de takımı arka bahçe yapan siyasetçilerin şapkayı önlerine alıp düşünmeleri gerektiğini belirtti.

 

 TAKIMI YÜZÜSTÜ BIRAKTILAR

 

           “Spor Toto Süper Lig’de beş sezondur yer alan Yeni Malatya spor, geçen sezonlarda yaşadığı sıkıntıları bu sezonda da yaşamaya devam ediyor” diyen Ağbaba, “Bugüne kadar kendileri çaldılar, kendileri oynadılar. Takımın en iyi gününde fotoğraf çektirmek için yarışa girenler, şimdi sırtlarını döndüler. Büyük maçlar olunca statta yerini alan AKP’liler, takımı yüzüstü bıraktılar” ifadelerini kullandı.

 

YENİ MALATYASPOR ORTAK DEĞERİMİZ

 

          Ağbaba, Yeni Malatya spor’un Malatyalıların ortak değeri olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Akla hayale gelmeyecek olaylar yaşıyoruz.

            Sezon başında İstanbul’da işadamlarından destek alabilmek için bir toplantı yapıldı. Çoğu toplantı ve davete olduğu gibi o toplantıya da davet edilmedik. Niye, çünkü kulübü arka bahçeleri olarak görenler, bizim söylediğimiz doğru sözlerden rahatsız oluyorlar.

            Akıllarınca Yeni Malatya spor’un yanında olduklarını gösterip, taraftara, Malatyalılara şirinlik yapıyorlar. Ne oldu, o toplantıdan ne sonuç çıktı? Sezon başında muhalefet milletvekilini dışlayarak toplantı yapanlar şimdi bir toplantı daha yapsınlar.

              Takımın iyi günlerinde sürekli ziyaret edip, “Takımımızın yanındayız” diyenler, neredesiniz? Menfaatleri olmayınca her şeye sırtlarını döndükleri gibi, Malatyalıların ortak değeri olan Yeni Malatya spor’a da sırtlarını döndüler.”

 

HEP BİRLİKTE TAKIMA DESTEK VERELİM

 

            Şehrin bütün dinamikleriyle takıma sahip çıkması gerektiğini dile getiren Ağbaba, “Bu takım hepimizin. Her ne kadar biz dışında tutulsak da bu takım için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

         Takımın kötü duruma düşüşünü izleyen siyasilere çağrımızdır, Malatya’nın ortak değerinin çırpınışını izlemeyin. Hep birlikte takımımıza destek verelim. Unutmamak gerekir ki takım küme düşerse Malatya da küme düşer.

           Malatya spor yöneticileri de bu kötü gidişi ele alarak ne yapılması gerekiyorsa yapmalı, takımı daha sıkıntılı günlere bu haliyle sürüklememelidirler” dedi.

Top