Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
AYIP ETTİNİZ.
02-06-2021 16:30 438

AYIP ETTİNİZ.

 

 

               30 Mayıs 2021 günü Arguvan’da “Görkemli Hatıralar.” Serhan Asker adlı bir sunucu tarafından bir kültür sanat programı yapıldı.

          Programa emeği geçen başta CHP genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba olmak üzere, sayın belediye başkanı Mehmet Kızıldaş’a teşekkür eder, hep başarılı olmalarını dilerim.

               Görkemli hatıralar programı Arguvan’da yapılacağını duyunca ben de MAKSAD başkanı ve bir yazar olarak programa katılmak istedim.

                Sayın vekilimiz Veli AĞBABA’YI aradım. Ben de bir iki dakika programın akışına katılmak istediğimi söyledim. Sayın vekilim Veli Ağbaba, Serhan Asker ile görüşüp bana döneceğini söyledi.

                 Sayın vekilimin bu talebini kabul etmediğini, sayın vekilim kendisinin yanında bana iletti. Ancak son çıkan kitabım ŞAHI ÖLDÜRMEK kitabını gönder, onu program akışı içinde tanıtalım dedi. Sayın vekil ile bu konuşmamızda kendisi de şahitti.

              Ben, eski kitaplarımı ve son çıkan kitaplarımın bir kısmını aldım ve Serhan Asker adına imzaladım, istenilen yere götürüp bıraktım. Âmâ ertesi gün programı sonuna kadar izledim, Serhan Asker, kitaplarıma hiç el sürmedi. Kitaplarımın yanında bile geçmedi. Yani bizim kitaplara hiç tenezzül etmedi.

 

Ben, Yaklaşık on bin sayfa kitap yazmışlığım vardır.

Otuz yıldır gazetelerde köşe yazıyorum.

Malatya Çağdaş Gazeteciler Derneği Yöneticisiyim.

MAKSAD (Malatya Kültür Sanat) kurucusu ve halen başkanıyım.

1991 yılında kurulan EĞİT SEN kurucu yöneticisiyim.

 

                 Ama Serhan Asker, denilen adam bize hiç tenezzül etmedi. Canı sağ olsun. Onlar çok büyük adamlar da ondan.

              Benim onun yaşında öğrencilerim var. Âmâ benim öğrencilerimin burnu bu kadar büyük değildir. İnsana ve emeğe karşı saygıları vardır.

 

Serhan Asker’e şunu hatırlatmak isterim:

 

                Ben bu kitaplara otuz yılımı verdim. Yani senin anlayacağın çok emek verdim. Eğer emeğe karşı bir saygınız olsaydı tenezzül edip o kitapların birinin kapağını açardınız. Gerekiyorsa kamera karşısında beni eleştirebilirdiniz, yapmadınız.

               Benim gibi insanları havuz medya kabul etmiyor. Peki, Sayın Serhan Asker, biz hangi medyanın kapısını çalacağız. Ben ve benim gibilerine kim veya kimler sahip çıkacak.

                 Ben, Mustafa Suphi, Baba İshak, Şey Bedreddin, Şah İsmail, Hace Bektaş, Şahı Öldürmek, gibi tarihi romanları yazarı olarak diyorum ki emek en yüce değerdir.

             Umarım bundan sonra emeğe saygınız olur.  Bunu da hiç unutmayın. Bu bir öğretmen öğüdü olarak kabul ediniz.

               Ha az daha unutuyordum. Arguvan büyük bir kültür merkezidir. Arguvan’ın yetiştirdiği onlarca çok büyük değerler vardır. Keşke biraz onlardan da bahsetseydiniz. Örnek mi: Şah Sultan, Derviş Muhammed,  Seyit Meftoni vs.vs

                Bunlar Arguvan kültürünü yazan yayan çok büyük değerler. Biz bunları öne çıkarıyoruz siz bizleri arkadan öne çekmiyorsunuz kitaplarımıza dahi saygı duymuyor AYIP ediyorsunuz

Top