Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
CHP HEYETİ AKÇADAĞ DAYANIŞMA DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
14 Ekim 2021 Gündem 869

CHP HEYETİ AKÇADAĞ DAYANIŞMA DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

 

          Malatya da KHK Mağdurları ile bölgesel toplantı yapmak üzere ilimize gelen CHP heyeti Malatya da birçok STK ları ziyaret ettiler.

İHD ve EĞİTİM – SEN den sonra Akçadağ Dayanışma Derneğini ziyaret ettiler.

Misafirleri Akçadağ dayanışma derneği başkanı Murat Maskar ve yönetim kapıda karşıladılar.

            Akçadağ dayanışma derneği başkanı Murat maskar yaptığı konuşmada Derneğe  gelen  CHP Genel Başkan yardımcısı Gülizar biçer karaca, CHP genel Başkan yardımcısı Yüksel taşkın, İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ankara milletvekili Yıldırım Kaya, İstanbul milletvekili Turan Aydoğan , İstanbul milletvekili Cihangir İslam ,CHP il  başkanı Enver Kiraz, ve örgüt sorumlusu Übeyit öksüz e nazik ziyaretlerinden dolayı derneğimiz adına teşekkür ederiz..” dedi

            Maskar “ Derneğimiz 2019 yılında kuruldu son bir yıldır ben başkanlığını yürütüyorum. Derneğimiz siyaset üstü ve her rengi içerisinde taşıyan ilçede 30 bin Malatya da yaklaşık 80 bin olan Akçadağ halkını kaynaştırmak onlarla hasbi hal olmak bir arada herkesin birbirine saygılı bir şekilde bir arada yaşamalarını sağlamak istiyoruz.

              Bütün çalışmalarımız önce Akçadağ sonra Malatya ve esas olarak ta Türkiye cumhuriyetinin büyümesi kalkınması ilelebet albayarak altında yaşaması yaşatılması içindir.

           Tekrar hoş geldiniz sizleri ağırlamaktan derneğim adına mutluluk duydum teşekkür ederim “ dedi

             Daha sonra söz alan CHP genel başkan yardımcısı Gülizar biçer “ Öncelikle bizleri kabul ettiğiniz misafir ettiğiniz için size ve yönetiminize teşekkür ederim. Bizler bu ülkede 5 yıldır haksız ve hukuksuz bir şekilde işinden olan ekmeğinden olan vatandaşlarımızın haklarını hukuklarını korumak için bu gün Malatya da bölge toplantısı yapacağız. Bu arada bazı STK ları da ziyaret ederken sizi de derneğinizde ziyaret ettik.

            Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca da edindiği bilgiler kadarıyla AKÇADAĞDER’in hem üye sayısı hem etkinlik hem de yaptıklarıyla Malatya’da önemli ve güçlü bir sivil toplum örgütü olduğunu ifade ederek, “Sayın Genel Başkanımızın da demokrasilerin olmazsa olmazı, eğer özgürlükçü bir demokrasi anlayışının hakim kılmak istiyorsanız sivil toplumun güçlü olması, sivil toplamların güçlenmesi ve toplumsal yaşamda daha etkin olmalarını çok önemsiyoruz.

           Bu ülkede ekonomi bozulmuş yargı tarafsızlığını kaybetmiş meclis de adalet yok edilmiş yıllardır yurttaşlarımız adalet istemekte hak ve hukuklarını elde etmek için çaba sarf etmekteler. Bizde onların derdine derman olmak için buralardayız. Bizleri kabul ettiğiniz içinTekrar teşekkür ederim “dediBu anlamda önce Akçadağlı hemşerilerimize, Malatya’ya ve demokrasiye verdiğiniz katkılar için teşekkür ediyoruz. Umut ediyoruz, biz cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bu ülkeyi gerçek demokrasiyle hep birlikte buluşturacağız” ifadelerine yer verdi.

EKONOMİ VE YOKSULLUK HER GEÇEN GÜN DAHA DA DERİNLEŞİYOR

         CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın ise, “Bence bizim toplumumuzda 1876 yılından bu yana seçme seçilme var. Toplumun da bunu çok ciddi bir şekilde benimsediğini düşünüyorum. Sivil toplum da seçim vs. demokratik süreçlerin inanılmaz canlı bir parçası.

         Türkiye’nin bu güzelliklerini ancak demokrasi içerisinde yaşatabileceğimize inanıyoruz. Bir de sizin kapsayıcı tavrınızı çok beğendim. Biz de siyasetle bunu yapmaya çalışıyoruz. Kimsenin doğuştan getirdiği kimliğiyle sorunumuz yok, şereftir kimlikleri. Ama biz kimliğin mutlaklaştırılmasını değil, onun ötesine bakıyoruz. Sivil toplum güçlü olursa dayanışma kuvvetli olur. Bu insanlara da merhem olabiliriz diye düşünüyorum” dedi

Daha sonra misafirlere Akçadağ pilavı ve kömbesi ikram edildi.

 

Top