Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
Cumhuriyet Gazetesi yurt muhabirlerinden kamuoyuna;  ‘Arkadaşlarımızın yanındayız’
01 Aralık 2021 Gündem 1030

Cumhuriyet Gazetesi yurt muhabirlerinden kamuoyuna; ‘Arkadaşlarımızın yanındayız’

 

 

          Malatya muhabiri Selahattin Gökatalay ın da bulunduğu Cumhuriyet in Anadolu çalışanlarını işten çıkarmalara ilişkin işten ayrılan sekiz kişinin tekrar görevlerine dönmesini isteyerek yazılı bir açıklama yapan gazete çalışanları olarak birlik beraberlik içerisinde olduklarını belirterek arkadaşlarımızın mağduriyet yaşamasını istemediklerini bu anlamda da her zaman arkadaşlarının yanında olduklarını belirterek  “ Bizler yıllardır gazetemize omuz veren Cumhuriyet’in Anadolu’da çalışan emekçileriyiz. Son dönemde gazetemizde yaşanan işten çıkarma ve arkadaşlarımıza yönelik baskıları kaygıyla izliyoruz. Yıllarını gazetemize veren bizler emeğin en yüce değer olduğunu bir kez daha belirterek, sendikanın da bu emeğin güvencesi olduğunu hatırlatıyoruz.

           İşten atılmalara yönelik öne sürülen 'ekonomik gerekçe' kabul edilemez. Cumhuriyet gazetesinin emekten yana olma gibi bir misyonu vardır. Cumhuriyet, aynı zamanda bir emekçi gazetesidir.

          Bu anlayış ve inançla gazetemiz çalışanlarına, arkadaşlarımıza karşı yapılan işten atma saldırısını protesto ediyor ve sonuna kadar arkadaşlarımızın yanlarında olduğumuzu kamuoyuna duyururuz. “

 

Ali Ayaroğlu-ZONGULDAK

Cemil Ciğerim-SAMSUN

Bülent Ecevit-ANTALYA

Abidin Yağmur-MERSİN

Selahattin Gökatalay-MALATYA

Faruk Kırtay-YALOVA

Savaş Kalkan-TOKAT

Mehmet Menekşe-AMASYA

Bekir Şahin-GAZİANTEP

Top