Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
FIRAT EDAŞ’ TAN MALATYA YEŞİLYURT’ A BİR YATIRIM DAHA
01 Kasım 2021 Teknoloji 2351

FIRAT EDAŞ’ TAN MALATYA YEŞİLYURT’ A BİR YATIRIM DAHA

 

 

           Malatya’ nın Yeşilyurt ilçesinin Konak mahallesine 460 bin TL yatırım gerçekleştiren Fırat EDAŞ, Malatya’nın pek çok noktasındaki bakım, onarım ve iyileştirme çalışmalarında aralıksız devam ediyor.

          Sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı noktasında Malatya’da çalışmalarını hızlandıran Fırat EDAŞ, il genelinde yatırım projeleri kapsamında planladığı çalışmaları tamamlamaya devam ediyor. 

          Programına aldığı Yeşilyurt ilçesinin Konak Mahallesi için 100 kilovolt (kV) amper trafo,35 adet direk, 1.200metre (m)alçak ve orta gerilim müşterek havai hat ile toplamda yaklaşık 460 bin lira yatırım gerçekleştirdi. Fırat EDAŞ, bölgeye alternatif besleme hattı tesisi sağlamanın yanı sıra, dağıtım trafolarının yenileme çalışmalarını da tamamlayarak abonelerine sorunsuz enerji arzı sağlamaya devam etti.

           Kaliteli ve kesintisiz enerji arzı sunma hedefiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Fırat EDAŞ, müşterilerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için yatırımların artarak devam edeceğini belirtti.

Top