Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
GÜRKAN “YENİ MALATYA SPOR’UN BAŞARISI BİZLERİ ONURLANDIRACAKTIR”
11 Eylül 2020 Spor 82249

GÜRKAN “YENİ MALATYA SPOR’UN BAŞARISI BİZLERİ ONURLANDIRACAKTIR”

 

YMS Kulüp Başkanı Adil Gevrek’i kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan

 

 

 

       Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek ve beraberindeki heyet, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti. Yeni Malatyaspor Kulubü Başkanı Adil Gevrek ve yöneticiler, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ederek, bir süre görüştüler.

 

Gevrek: Malatyaspor ortak paydamız ve ortak değerimiz

 

         Yeni Malatya spor Başkanı Adil Gevrek; “2020 – 2021 yılı sezonu başlamadan önce Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Misafirperverliğinden dolayı Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Malatya’da futbolcularımız ile birlikte yapmış olduğumuz transferlerin tanıtımı vardı.

        Başkanımız ile Malatya spor ile ilgili istişarelerde bulunduk. Malatya spor ortak paydamız ve ortak değerimiz. Geçen sezon çok zor bir süreç geçirdik. Bu zorlu süreçte de hep birlikte sıkıntılar yaşadık. Hepimiz üzüldük. Hem Başkanımız, hem bizler hem de taraftarlarımız üzüldük.

       Yaşadığımız bu zorlu süreci geride bırakarak ortak paydamız olan Yeni Malatya spor’umuzu hep birlikte beraber başarılı olmamız lazım, bunun içinde Büyükşehir Belediye Başkanımızın çok büyük destekleri oldu. Maddi anlamda çok büyük destekler verdiler.

        Pandamı döneminde beraber çok istişareler yaptık. Önemli olan ortak değerimiz olan Malatya spor’un başarısı, hepimiz geçiciyiz. Bugün buradayız yönetim olarak yarın yokuz ama Malatya spor kalıcı, onun için Malatya ortak değerimizdir.

       İlçe Belediye Başkanlarımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, siyasetçilerimizle ve Malatya spor’a gönül veren herkesle birlikte, beraber Malatya spor’u daha güzel yerlere getirmek için çalışacağız. Ortak değerimiz Malatya spor için bir araya gelmek için her zaman hazırız.

         Büyükşehir Belediye Başkanımız bundan önce nasıl destek verdiyse, bundan sonra da kendisi ile istişare yaptık, Başkanımızın desteği ile birlikte taraftarlarımıza ve camiamıza 2020 – 2021 yılını hep beraber ve birlikte iyi bir sonuçla ligi bitirmek istiyoruz. Geçen sene yaşadığımız sıkıntıları bir daha yaşamamak için bu tecrübelerden de dersler çıkararak inşallah Malatya spor’umuza daha güzel yerlere taşırız” dedi.

 

Başkan Gürkan: Malatya spor, Malatya’mızın ortak değeridir.

 

        Yeni Malatya spor Kulüp Başkanı Adil Gevrek’i misafir etmekten ve ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya spor, Malatya’mızın ortak değeridir. Ortak paydasıdır. Malatya spor’un başarısı Malatyalı hemşerilerimizi, Malatya’yı sevenleri mutlu eder. 

        Malatya’yı sadece burada yaşayan bir milyon insan olarak düşünmek doğru değildir, Malatya’yı bundan daha fazla Malatyalılar dışarıda ve yurt dışında takip ediyor. Malatya spor’un başarısından herkes mutluluk duyuyor ve başarısızlığında da herkes üzüntü duyuyor.

       Dolayısıyla geçtiğimiz sezon çok sıkıntılı bir süreç geçirdik. Özellikle ikinci yarıda karşılaştığımız bir takım hatalar Malatya spor’a bayağı sıkıntılar yaşattı. 2020 – 2021 sezonunda süper ligde Yeni Malatya spor kendisine yakışan ve yaraşır bir performans göstererek, geçmişte olduğu gibi Avrupa kupalarına gidecek bir sırada ligi bitirmesini temenni ediyoruz. Adil Gevrek Başkanımız; yapılan çalışmalar ve yapmış olduğu transferler ile ilgili değerlendirme yapmak üzere bizleri ziyaret ettiler, teşekkür ediyoruz.

 

Malatya spor ve Belediyeler kişilere bağlı değildir. Dolayısıyla biz küstük ve oynamıyoruz duygu ve düşüncesi doğru değildir. Yeni Malatya spor’un başarısı bizleri onurlandıracaktır. Başarısızlığı herkesi üzdüğü gibi bizleri de üzecektir.

       Pandamı süreci gerçekten, dünyayı ve ülkemizi olumsuz yönde etkiledi. Spor camiasını da olumsuz yönde etkiledi. Takımların seyircisiz maç oynaması dezavantajdır. O coşkunun şehre yansımaması bir dezavantajdır, futbolcuların o coşkuyu yaşayamaması aynı şekilde bir dezavantajdır.

         Pandemi sürecinden bir an evvel bütün insanlığın kurtulmasını temenni ediyorum. Eskide olduğu gibi tribünde coşkunun taraftarların olduğu o günleri görmek dileğiyle, önümüzdeki sezon Süper Ligde takımımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Top