Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
Kanlı ellerinizi Cem evlerimizden çekin.
03 Haziran 2021 Kültür 1359

Kanlı ellerinizi Cem evlerimizden çekin.

Bu topraklarda Aleviler insan vicdanının onurudur.

 

Bu topraklarda Aleviler insan vicdanının onurudur.

               Gün geçmiyor ki ülke gündemi sarsıntılar yaşamasın. Her dönemin karanlık ve kirli ilişkileri bir bir ortaya saçılıyor. Yayılan koku o kadar ağır ki midemizi bulandırıyor.

              Kamuoyu bir kez daha gördü ki,derin devlet denilen örgütlenmelerin hedefinde yine Aleviler var. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yaptığı açıklamalarda Cem evlerine saldırı hazırlığı yapıldığı iddia ediliyor.

                Peker'in açıklamalarına bir bütün olarak baktığımızda anlıyoruz ki, Madımak, Uğur Mumcu, Gazi, Ümraniye vb gibi katliamları yapanlar devlet içindeki kantra örgütlenmelerdir.

             Biz Aleviler, Anadolu halklarının bir arada yaşamasını, barışı ve kardeşliği savunuyoruz. Bu türden provokasyonlara gelmeyiz. Her fırsatta vatan millet naraları atanların aslında, çocukları zehirleyen uyuşturucu baronları oldukları sır değildir.

                  Kimlerin ülkesini sevdiği kimlerin halklara düşmanlık yaptığını görüyoruz. Cem evleri milyonlarca Alevinin ibadethanesidir. En ufak bir saldırıdan kimlerin sorumlu olacağı bellidir. Aleviler ülke nüfusunun büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Aleviler karanlığa teslim olmayacaktır.

 

 Pis ellerinizi Cem evlerimizden çekin.!

 

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU

AVRUPA ALEVİ BİRLİKLERİ KONFEDERASYONU

ALEVİ DERNEKLERİ FEDERASYONU

ALEVİ VAKIFLAR FEDERASYONU

HACIBEKTAŞ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI

ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ

Top