Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
MALATYA PİRSULTAN ABDAL DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNE CEZA
01 Haziran 2021 Yaşam 292

MALATYA PİRSULTAN ABDAL DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNE CEZA

 

 

               Pir sultan abdal derneği Malatya şube yöneticileri Hatice zengin ve Saime tuncel yargılandıkları mahkeme tarafından çeşitli cezalara çarptırıldılar. Bu duruma pir sultan genel merkezi açıklama yaparak protesto etti.

               "Pir Sultan Abdal örgütlülüğümüz de bu baskı politikalarından nasibini fazlasıyla almıştır. Bugüne kadar birçok yöneticimiz ve üyemiz hakkında hukuksuz ve keyfi davalar açıldı. Yine birçok yöneticimiz ve üyemiz asılsız suçlamalarla gözaltına alınıp tutuklandılar.

                Bunun en son örneğini Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya Şube yöneticilerimiz Hatice Zengin ve Saime Tuncel'e verilen haksız ve hukuksuz cezalarla yaşadık. Hatice Zengin ve Saime Tuncel canlarımız sırf Malatya'da Alevi örgütlülüğünde, kadın hareketinde ve demokratik hak mücadelesinde aktif bir şekilde yer aldıkları için uyduruk ve temelsiz birtakım iddialarla ve terör propagandası gerekçesiyle hapis cezalarına çarptırıldılar.

              Hatice Zengin'e 1 yıl 16 gün, Saime Tuncel'e ise 2 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Canlarımızın tek suçu Malatya'daki ilerici demokrat kurum ve kuruluşların birlikte düzenledikleri tamamen yasal eylemlere katılmaktır.  Bu eylemlerde hiçbir yasadışı içerikte slogan atılmamıştı

                 Bu tür davalarla insanlarımız susturulmaya çalışılmaktadır. Yargı artık adalet dağıtan bir kurum olmaktan ziyade mevcut iktidarın muhalifleri keyfi bir şekilde cezalandırmak istediği bir yapı haline gelmiştir.

             Mevcut anayasa ve kanunlar dahi iktidar ve iktidarın yönlendirmesindeki yargı tarafından ayaklar altına alınmaktadır. Tamamen haksız, hukuksuz ve keyfi bir şekilde, dikkate değer en ufak bir kanıt olmadan, sırf muhalif ve Alevi hak mücadelesinde aktif görev aldıkları için terör propagandası bahanesiyle yöneticilerimiz Hatice Zengin ve Saime Tuncel'e dönük verilen hapis cezalarını şiddetle red ediyoruz.

                Burada hedef tüm Alevi örgütlülüğü ve genelde tüm örgütlü muhalefettir. Biz bu zulme boyun asla boyun eğmeyeceğiz. Sonuna kadar yöneticilerimiz Hatice Zengin ve Saime Tuncel'in yanında olacağız. Baskılar, gözaltılar ve tutuklamalar bizleri yıldıramaz."Dedi

PSAKD Genel Merkezi

Top