Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
Songül Tunçdemir ve Tarık Kaya Beraat Etti
25 Aralık 2019 Gündem 63819

Songül Tunçdemir ve Tarık Kaya Beraat Etti

Songül Tunçdemir ve Tarık Kaya Beraat Etti

Aylar önce “ örgüt üyesi “ denilerek İstanbuldan Malatya ya getirilen ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan ve Elazığ ceza evinde yatarken ilk mahkeme de tahliye edilen Songül Tunçdemir bu mahkeme de de delil yetersizliğinden berat etti.      

 Eski PSAKD Kartal Şube Başkanı Songül Tunçdemir’in ‘Örgüt üyeliği’ iddiasıyla yargılandığı davanın karar duruşması bugün görüldü. Malatya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Tunçdemir beraat etti.

        KHK ile ihraç edilen Eğitim-Sen Üyesi öğretmen ve eski PSAKD Kartal Şube Başkanı Songül Tunçdemir’in ‘örgüt üyeliği’ iddiasıyla yargılandığı davanın 5. duruşması karar duruşması, bugün saat 10.00’da Malatya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

          Avukatlar Ayla Tunçdemir ve Cafer Koluman duruşmada hazır bulurken, mahkeme, üzerine atılı suçların kanıtı olmadığı gerekçesiyle Tunçdemir’in beratına karar verdi.

Tunçdemir ile birlikte yargılanan eski Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya da beraat etti.

 

“ADALETE İNANMAK İSTİYORUM, DEDİM”

 

        Duruşma sonrası konuşan Songül Tunçdemir, “Çok mutluyum. Sendikal ve dernek faaliyetlerinin suç olmadığından dolayı beraat ettik. Adalete inanmak istiyorum, dedim. Haksız bir suçlamayla karşı karşıyaydım. Çok sevindim beraat ettiğime” dedi.Haksız bir suçlamayla karşı karşıyaydım. Çok sevindim beraat ettiğime” dedi.

Top