Malatya Son Nokta - Haberin Merkezi
TÜRK KIZILAY'I MALATYA’DA ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR
31 Ekim 2021 Sağlık 1146

TÜRK KIZILAY'I MALATYA’DA ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR

Kızılay haftası düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor

 

          29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla Yeni Cami önünde gerçekleştirilen programda çorba ikramında bulunuldu.

           Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu program sırasında yaptığı konuşmada, “29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasındaki günleri 1943 yılından beri Kızılay Haftası olarak kutluyoruz.

               Biz bu kutlamayı yaparken Büyükşehir Belediye Başkanımız ile bir birlikte bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Türk Kızılay’ı 152 yıldır merhamet çınarı hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir. Kızılay ülkemizde ve Dünya’da yıldızlaşan bir hal alarak ülkemizi temsil etmektedir.

               Türk Kızılay’ı veren elle alan el arasında bir köprü görevi görürken, şimdi ise yaptığı yatırımlar ile direkt olarak veren el oldu. Bu ciddi yatırımlardan birisi de Malatya’da eski Vagon Onarım Fabrikası alanında yapılan Afet Sistemleri ve Barınma sistemleri fabrikasıdır.

               Bu yatırım sürecinde Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan, altyapı sürecini en hızlı şekilde hazırlamış ve fabrikanın bir yıl gibi kısa sürede faaliyete girmesini sağlamıştır. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyoruz.

             Türk Kızılay’ı sizsiz olmaz Başkanım. 2021 yılında Kızılay Genel Başkanımız ve Malatyalı Hemşerimiz Kerem Kınık, bu yılı gönüllülük yılı olarak ilan etti. Bu gönüllülük yılı içerisinde Genç Kızılay, Kadın Kollarımız ve 170 binin üzerindeki gönüllülerimiz ülkemizin her noktasında stantlarını açarak gönüllülük temasını işliyor. Bu haftanın tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

 

KIZILAY TEŞKİLATIMIZI CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM

 

             Türk Kızılay’ının Malatya’da güzel çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Başkan Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Bizlerin yönetim anlayışı içerisinde STK, kanaat önderleri ve derneklerle birlikte ortaklaşa bir yönetim anlayışını hakim kılma anlayışında Malatya’da yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Yapmış olduğumuz çalışmaları bütün Sivil Toplum Kuruluşları ile ortak paydaş çerçevesinde yürütüyoruz.

             Türk Kızılay’ımız Malatya’da güzel çalışmalara imza atmaktadır. Bunlardan en önemlisi yıllardır atıl bir halde bulunan Vagon Onarım Fabrikasının Malatya’ya ve Malatya ekonomisine kazandırılmasıdır.

              Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Kızılay Genel Başkanı Hemşerimiz Kerem Kınık ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.  2021 yılı Kızılay gönüllük yılının ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Top